EVENTS HOME

MBFWI – DAY 1

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul, soğuk hava koşullarına rağmen geçtiğimiz hafta gerçekleşti ve birbirinden değerli tasarımcılar sonbahar-kış sezonu modasını bizlerle paylaştılar.Haftanın tüm defileleri hakkında kısa kısa bilgi vermeye çalışacağım.Detaylara çok girmiyorum zira anlatılmaz yaşanır diyorum 🙂

Mercedes Benz Fahion Week Istanbul took place last week despite the cold weather conditions where most important fashion designers shared their Fall-Winter creations with us.I’ll try to give you guys some info about each of them one by one.Not going to be very specific since it would be hard to give all the experienced details just in here…

SALİH BALTA

MBFWI – DAY 1-1

Salih Balta, sonbahar-kış koleksiyonunda tarihte ünlü dansçı ve ajan olarak bilinen Mata Hari’den esinlenmiş ve bol miktarda mavilere yer vermiş.

Salih Balta was inspired by a famous historical charakter ,dancer/agent Mata Hari in his last collection.Many details, may blue…

MELTEM ÖZBEK

MBFWI – DAY 1-2

Meltem Özbek’in bolca gri ve siyah tonlarını kullandığı ve deriye ağırlıklı olarak yer verdiği defilesi belki de günün en başarılı koleksiyonlarından biriydi.

Meltem Ozbek was one of the best runway shows during the whole day.She mostly used black and grey , many leather details as well…

DB BERDAN

MBFWI – DAY 1-3

DB Berdan bu sezon için yine mesaj içerikli bir koleksiyon hazırlamıştı. ‘Bedeninle gurur duy’ sloganıyla hareket eden Berdan, pastel tonlarındaki rengarenk kıyafetlerle olduğu kadar, podyumdaki mankenlerin styling ve makyajlarıyla da adından söz ettirdi.

DB Berdan’s this season collection was full of social messages. ‘Be proud of you body’ says the collection to all women .Colourful details with pastel tones was as powerfull as the styling and the make-up of the models on the runway as well.

SELİM BAKLACI

MBFWI – DAY 1-4

Selim Baklacı’nın koleksiyonu ağırlıklı elbiselerden ve koyu tonlardan oluşuyordu.

Mostly dresses with dark colours.

ECE GÖZEN

MBFWI – DAY 1-5

Ece Gözen’in defilesinin konsepti ‘Galactic Dreams’ ti ve etekler, sportif kombinler, fosforlu ve metalik renkler konsepte uygun olarak ağırlıktaydı.

The name of the collection was ‘Galactic Dreams’ and for that reason the combinations were mostly metallic and sporty.

NİYAZİ ERDOĞAN

MBFWI – DAY 1-6

Niyazi Erdoğan bu sezon yine tercihini sportif tasarımlardan yana kullanmış. Jeanler, şık ceketler, kontrast renkler, yeşiller ve kahveler son derece şık duruyordu.

He used mostly sporty combinations with jeans, gorgeous jackets, browns and yellows.

RAISA & VANESSA

MBFWI – DAY 1-7

Raisa Vanessa defilesi bu sezon Refresh Venue’de gerçekleşti.Müthiş bir sahne şovu hazırlayan ikili, şık kreasyonları ile yine ilk günün sonunda en beğenilen defile oldu.

Their show was off runway in Refresh Venue.The stage was amazing.The runway models were very cool and their collection was very succesfull as always.It was the best of the whole day.

You Might Also Like