EVENTS HOME

MBFWI – DAY 2

Mercedes Benz Fashion Week Istanbul 2.gününde de Karaköy’de bütün hareketliliği ile devam etti.Sevilen birçok tasarımcının podyumda olacağı bu günün en merakla beklenen kıyafetleri gün sonundaki Özgür Masur defilesi oldu.

Mercedes Benz Fashion Week Istanbul continued with all its crowd and action on the 2 nd day in Karakoy.Expectations got higher as the day ended with Özgür Masur runway show.

ASLI JACKSON

MBFWI – DAY 2-1

Aslı Jackson’ın sonbahar-kış sezonu için hazırladığı tasarımlarının konsepti ‘Nasreddin Hoca Kıyafetleri’ idi.Koleksiyondaki parçalara onun esprili ve yaratıcı tarzını yansıtmaya çalışan Jackson, son derece başarılı olmuştu.

Aslı Jackson’s concept on the runway wa ‘Nasreddin Hodja’s Clothing’.She used his sence of humour and creativity on her line and did vey well.

BENAN BAL

MBFWI – DAY 2-2

Erkek koleksiyonlarında Benan Bal’ın başarısı zaten malum.Bu sezon için erkeklere bol miktarda kürk giydiren Bal, ayakkabı ve aksesuarlarda da bu detaya sıkça yer vermiş.

Benan Bal is already very succesful and famous with his man collections and this season he made men wear fur, not only as an outerwear, also in shoes and accessories.

AYŞE DENİZ YEĞİN

MBFWI – DAY 2-3

Ayşe Deniz Yeğin’in bu sezon koleksiyonun adı ‘Influence’ idi.Son derece doğal ve yalın tonlara ve tasarımla imza atan modacı ortaya şık ve zarif bir koleksiyon çıkarmıştı.

Ayse Deniz Yegin’s this season collection was named ‘Influence’.All natural and simple tones used with very elegant and chick collection..

TUBA ERGİN

MBFWI – DAY 2-4

Tuba Ergin’in koleksiyonu tema olarak geri dönüşüme dikkat çekmekteydi.Lastiklerin geri dönüşümünden elde edilerek hazırlanan çanta, kemer ve aksesuarlar özellikle dikkat çekti.Çevreye duyarlı modaseverlerin en beğendiği defilelerden biri oldu.

Tuba Ergin’s concept was all about taking attention to recycling and she used recycled tires in order to create her line of bags, belts and accessories. Fashion lovers who are sensitive to environment loved the collectin more than others I guess.

MERVE BAYINDIR

MBFWI – DAY 2-5

Moda haftasının tek şapka tasarımcısı Merve Bayındır oldu.Koleksiyonun tamamı mavinin farklı tonlarından oluşmaktaydı ve epey ilgi gördü.

The only hat designer of the fashion week was Merve Bayındır.She used almost every tone of blue and got very big attention by the accessory lovers.

EMRE ERDEMOĞLU

MBFWI – DAY 2-6

Emre Erdemoğlu da erkek modasına yön veren güçlü isimlerden.Bu sezon için kumaş kalitesine epey ağırlık veren tasarımcı, çok şık ve kullanışlı ceketleri ve paltolarıyla hayli ilgi topladı.

Emre Erdemoğlu is again a very strong name in Men Fashion and this season he was again very succesful with all the fabric of high quality, the style and very usefully designed jackets and coats.

ÖZGÜR MASUR

MBFWI – DAY 2-7

Günün belki de en merakla beklenen defilesi olan Özgür Masur, bekleneni boşa çıkarmadı ve yine çok şık, feminen ve ışıltılı bir koleksiyonla meraklılarına güzel dakikalar yaşattı.

Maybe the most expected runway show of the day was Ozgur Masur and he exceed everybody’s curiosity with his beautiful, feminen and sparkling collection.It was really cool..

You Might Also Like