EVENTS HOME

MET GALA- 2015

Bu seneki ‘China:Looking through the glass’ temalı Met Gala’sı için yorumlarıma geçmeden önce bilmeyenler için gala hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Met Gala’sı, diğer adıyla Met Balosu, her sene yapılan ve bütün amacı Metropolitan Sanat Galerisi’nin kostüm enstitüsüne gelir sağlama olan çok önemli bir davettir.Dünya’nın hemen her yerinden ve tabiki Amerika’dan en tanınan sanatçı ve sosyetesinin katıldığı gala, tarz olarak her sene bir tema belirler ve konuklarının önceden duyurulan bu temaya uygun olarak davete katılmalarını bekler.Her ne kadar herkes bu kurala riayet etmese de edildiği taktirde ortaya nefis ve keyifli görüntüler çıkabilir.

Gala, müzenin bulunduğu New York’da gerçekleşir.Vogue dergisi baş editörü ve moda ikonu Anna Wintour aynı zamanda bu organizasyonun davetli koordinesinin de başındadır.Çok az sayıda özel davetlinin katıldığı bu galaya dışarıdan katılmak isteyenler çok yüksek meblağlara bilet alabildiklerinden dolayı, konuk kalitesi her zaman diğer organizasyonlara göre yukarıda tutulur.Geceye katılan davetliler öncelikli olarak bir kokteyller ağırlanır ve sonrasında keyifli ve şık bir yemek yerler.

Bu seneki galadaki konsept  yine davetliler tarafından anlaşılmamış yada tercih edilmemiş olacak ki, ortaya yine hayli rengarenk ve karışık tarzlardan oluşan bir görüntü çıktı.Burada kendi adıma gecenin konseptine uygun olanları ve olmayanları ayrı ayrı değerlendirmeyi uygun buluyorum ve haydi buyrun diyorum :))

Before starting to write my comments about this year’s ‘China:Looking through the glass’ themed Met Gala,I’d like to give a little bit information about the event for those who doesn’t have any idea about.

Met Gala, in order words Met Ball, is an annual gala happening every year with an aim of fund raising for the Metropolitan Museum of Art’s costume enstitute and happens to be a huge event.A lot of important people around the world, mostly high society, artists, actors, attend the event every year with a special designated theme changing annually as well.All guests are expected to be wearing related that years theme but most of the time, they prefer not to follow 🙂

The Gala takes place in New York where the museum already exists and the chief editor of Anna Wintour is in charge of the organization’s guest list.The list is usually kept very short and specific.The quests are very special and the tickets sold beside them are very expensive so that not everybody can attend.The night starts with a coctail and followed with a lovely, chick dinner.

About this year’s Met Gala, I think the theme is not well unterstood or not preffered by the quests as usual.The picture of the night seems very colourful and varied again.So I prefer to comment in different groups as appropriate to theme and not 🙂

THEME APPROPRIATE

MET GALA- 2015-1

BEE SHAFFER, GEORGIA MAY JAGGER ve KAROLINA KURKOVA gecenin temasına en uygun giyinenler ünlülerdendi.Şık ve abartıdan uzak halleriyle epey ilgi topladılar.Bee Shaffer Alexander McQueen, Georgia May Jagger ise Gucci elbiseleriyle nefes kesiciydi.

BEE SHAFFER, GEORGIA MAY JAGGER and KAROLINA KURKOVA were the most theme-appropriate celebrities of the night.Bee Shaffer was wearing Alexander McQueen and Georgia May Jagger was in her lovely Gucci dress.

MET GALA- 2015-2

LADY GAGA, SARAH JESSICA PARKER ve ZENDAYA COLEMAN geceye uygun ve şık giyinmişlerdi.Sarah Jessica Parker  h&m elbisesi yanında aksesuarlarında abartılı bulunurken, Lady Gaga şaşırtıcı biçimde abartıdan uzaktı.

LADY GAGA, SARAH JESSICA PARKER and ZENDAYA COLEMAN were very chick in their cool dresses which were quite suitable for the night.Sarah Jessica Parker was a little bit accessory-overrated but her h&m dress was nice.Lady Gaga was surprisingly away from exaggeration.

THEME INAPPROPRIATE

MET GALA- 2015-3

BEYONCE, ZOE KRAVITZ ve KIM KARDASHIAN, her ne kadar şık olsalar da gecenin temasından uzak kıyafetleri tam olarak tarzlarını yansıtmış.Her zamanki gibi gösterişli ve iddialılar.Kim Kardashian Roberto Cavalli, Zoe Kravitz ise Alexander Wang giymiş.

BEYONCE, ZOE KRAVITZ and KIM KARDASHIAN were very chick yet not appropriate for the theme of the night.Their dresses were very gracious and assertive as usual.Kim was wearing Roberto Cavalli and Zoe’s was Alexander Wang.

MET GALA- 2015-4

CARA DELEVINGNE, KATY PERRY ve JENNIFER CONNELY biraz kararsız kalmış gibiler.Cara Stella McCartney tulumuyla hayli spor, Katy Moschino ile temadan çok uzak, Jennifer is Louis Vuitton elbisesiyle son derece demodeydi.

CARA DELEVINGNE, KATY PERRY and JENNIFER CONNELY were a little bit complicated I guess.Cara is very sporty and casual with her Stella McCartney, Katy is far away from the theme with her Moschino dress and Jennifer is unfortunately very old fashioned in Louis Vuitton dress.

MET GALA- 2015-5

MADONNA, MILEY CYRUS ve SOLANGE KNOWLES galiba gecenin en kötü giyinen kadınlarındandılar.Madonna Moschino ile her zamanki karizmatik halinden uzaklaşmış, Miley yine bildiğini okumuş ve Alexander Wang ile sanki kendi partilerinden birine katılmış, Solange ise Giles Deacon elbisesiyle tanımlanamaz halde 🙁

MADONNA, MILEY CYRUS and SOLANGE KNOWLES were three of the worst dressed women of the night I think.Madonna was not as cool as always with her Moschino dress but yet lovely as herself, Miley was like hosting her own party in her Alexander Wang.Solange is unidentified in the Giles Deacan dress 🙁

MET GALA- 2015-6

KATE HUDSON, KENDALL JENNER ve KATIE HOLMES bekleneni vermiş.Kate her zaman tercih ettiği zarif ve elegan elbiselerinden biri içinde.Kendall Calvin Klein elbisesiyle ablasının aksine yaşına uygun ve abartıdan uzak.Katie Holmes ise yeni saç kesimi ve kıyafetiyle dikkat çekiciydi.

KATE HUDSON, KENDALL JENNER and KATIE HOLMES were exactly as expected.Kate chose one of her usual elegan dresses.Kendall was dressed aged appropriated and cool.Katie Holmes took a lot of attention with her new haircut and lovely dress.

MET GALA- 2015-7

Bana göre gecenin en güzel ve temaya uygun kıyafetlerinden biri FAN BINGBING’e aitti.Özellikle pelerini ve Christopher Bu elbisesiyle harikaydı.Saçı ve makyajı da yine bir o kadar elegandı.

According to me, FAN BINGBING was one of the best dressed  celebrities of the night.Christopher Bu dress was both elegan and theme appropriate.Her make up and hair was also as lovely as her dress.

MET GALA- 2015-8

Son olarak, tabiki her zamanki gibi geceye damgasını vuran bir RIHANNA vardı.Hep iddialı görmeye alışkın olduğumuz Rihanna umutları boşa çıkarmadı ve yine şovunu yaptı.Guo Pei elbisesi ve kuyruğu dikkat çekici ve nefes kesiciydi.En şık olmasa bile bana göre en seyredilesi görüntüsü galiba Rihanna’ya ait 🙂

It’s always good to make a final with RIHANNA.She was again the best dressed and attractive lady of the night.I loved her Guo Pei dress and her total look.She may not be the best but definitely the most lovable 🙂

You Might Also Like